Haber

Aliağa Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Toplantısı Yapıldı

Aliağa Belediye Meclis Toplantısı Eylül Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Serkan Acar başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 16 unsur oylamaya sunuldu. Oylama öncesinde meclis üyeliğinden istifa eden Hakan Turan’ın yerine Murat Soysal’ın göreve geleceği bilgisi verildi.

Belediye Meclis Salonu’nda 1 Ağustos 2023 tarihli meclis tutanaklarının okunup onaylanmasıyla başlayan toplantı, başkanlıktan gelen öneriler ve meclisten gelen raporların oylanmasıyla devam etti.

Cumhurbaşkanlığı’ndan gelen teklifler kapsamında imar planı değişiklikleri ve kiralamalar yer alırken, üyelikten istifa eden Hakan Turan’ın yerine İmar Komisyonu’na Mehmet Çelik, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu’na ise Savaş Dağdeviren seçildi.

Aliağa Spor ve Yaşam Merkezi bünyesinde 600 metrekare alana ‘Bebek ve Çocuk Kütüphanesi’ kurulması amacıyla tahsis için Lider Serkan Acar’ın yetkisini içeren 6’ncı maddenin oy birliğiyle kabulüne karar verildi. İşlemler Kültür ve Turizm Bakanlığı’na iletilir.

Komisyondan gelen raporlar kapsamında 1-2-4-5. Konuların komitelerden geldiği şekliyle kabulüne oybirliğiyle karar verilirken, 3. ve 6. unsurların komitelerden geldiği şekliyle kabulüne oy çokluğuyla karar verildi. Gündemin 7’nci maddesi kaldı.

Meclis’e gündem dışı öneri olarak sunulan ‘ek bütçe’ ve ‘ek bütçe karşılığında gösterilecek gayrimenkul satışları’ Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. İkinci oturumda her iki unsurun da komiteden geldiği şekliyle kabulüne oy çokluğuyla karar verildi.

Belediye meclis üyelerinin katıldığı toplantı, bir sonraki meclis toplantısının 3 Ekim 2023 Salı günü saat 18:00’de yapılması kararıyla sona erdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

avcilar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu